Výstava o borovnickém větřáku

Autor: Petr Veselý <info(at)povetrnik.wz.cz>, Téma: Přátelé větrných mlýnů, Vydáno dne: 28. 06. 2006

Sdružení Větrák Borovnice uspořádalo výstavu z materiálů o bývalém větrném mlýně v Borovnici. Výstava byla určena pro místní zájemce a příznivce i pro německé návštěvníky, kteří na víkend do obce zajíždějí.
K této příležitosti byla vydána speciální pohlednice propagující větrný mlýn a vyrobeny hrníčky se symbolem větrného mlýna v Borovnici (výročí 160 let od vzniku) a Kořenci (výročí 140 let od vzniku). Dále byly pro hosty výstavy k dispozici další upomínkové předměty a perníkové výrobky.

Borovnice
Borovnice
Borovnice
Pozvánka s pohlednicí Památník pan Chvojka v rozhovoru
s redaktorkou Českého rozhlasu HK
Vladislavou Matějkovou
V sobotu 17. června 2006 v podvečer byl na místě bývalého větrného mlýna odhalen památník. Již před tím bylo místo upraveno, vyčištěno a zvýrazněny dochované základy mlýna. Odhalení památníku bylo pojato jako celovečerní slavnost, byly postaveny stany pro posezení, zajištěno občerstvení. Za krásného počasí se večera u mlýna zúčastnilo více než 50 lidí. Je třeba vyslovit velké uznání všem, kteří vzpomínku na větrný mlýn v Borovnici připravili a ocenit především pana Chvojku, který byl duší a motorem obou akcí.
Doufám, že je to další krůček ke konečnému obnovení větrného mlýny v Borovnici.

Zúčastnil se a zaznamenal Jan Doubek